Dokážete si vybavit scénu z filmu „Kulový blesk“, jak se parta opilců dobývá k inspektoru Drahotovi a snaží se jej přimět, aby přespal u Půlpánů? Josef Abrhám k tomu dodává, že cituji: „cvičný přesun se provádí zásadně v noci“, ale pan Drahota pro takové chování pochopení zrovna neměl. Není se čemu divit, když ráno vstával do zaměstnání.
My bychom vám však rádi naznačili, že nemusíte trénovat žádné cvičné přesuny, ale můžete, jak se říká, „vsadit vše na jednu dobrou“ a zkusit se kompletně přestěhovat právě přes noc. Jak to provést? Velmi snadno a brzy zjistíte, že to nebyl špatný nápad:
Zajistěte si vůz – v první řadě budete potřebovat vozidlo s velkou úložnou plochou, tedy nejlépe dodávku (možno i s přívěsem) z půjčovny dodávek Rent car service. Vůz lze takto rezervovat (nejlépe měsíc dopředu) na několik hodin, případně na celý den či několik dnů. Nezapomeňte také na parkování, v Praze to může být problém, stejně tak v některých centrech větších měst, např. v Opavě.
Mějte vše sbaleno v předstihu – pokud budete rezervovat vozidlo s měsíčním předstihem, v této době rovněž začněte balit. Budou se vám hodit kartonové krabice, tělíska flo-pak, sáčky se zipem na drobnosti, bublinková fólie a flexibilní tenká fólie. Pořiďte si odvíjecí mechanismus (držák) na lepicí pásku – usnadní to práci.
Samotné přestěhování naplánujte přes noc – tento trend je nejen moderní, ale také výhodnější, než denní stěhování. V noci se lépe řídí vypůjčený vůz, nejste tolik vystresovaní, není takřka žádný provoz, vše probíhá v poklidu i bez okolních zvědavců. A pokud vás zastaví policie, tu většinou zajímá alkohol v krvi, takže toto nepodceňujte! Policejní kontrola ohledně technického stavu vozidla vás vzrušovat nemusí, pronajímaná vozidla mívají vše v naprostém pořádku, takže o to méně stresu za volantem. V noci se také hodí vydatná svačina, raději nespoléhejte na otevřené čerpací stanice a fastfoodové bagety, nachystejte si více zeleniny či ovoce a celozrnné pečivo, které vám dodá energii postupně a nebude navyšovat glykemický index.