Twitter patří mezi sociální sítě a vznikl již v roce 2006 jako mikroblogovací sociální síť. Mikroblogování samotné pak funguje na bází, kdy uživatelé píšou krátké příspěvky, které mají ostatní možnost komentovat, sdílet a hodnotit. Twitter se v průběhu let vyvinul v jednu z nejdominantnějších sociálních sítí, kterou v současné době využívají stovky milionů lidí. Hlavní výhoda je pak rychlost a možnost šířit aktuální informace z celého světa. K tomu, aby byly příspěvky ještě lépe dohledatelné a spojitelné s určitým tématem se využívají #hashtagy. Výhodou je, že pod určitým hashtagem pak člověk snadno dohledá všechny příspěvky na dané téma.
Twitter a šíření zpráv
Čím více uživatelů začala tato síť mít, tím více informací se začalo šířit a pro svou rychlost při šíření informací se stal oblíbeným mezi novináři. Ti mohli z takovýchto zpráv jednoduše zjistit co je v centru dění a o tom psát. Postupem času se, ale Twitter stal i domovem pro politiky a politické strany. Možnost šířit krátké a výstižné zprávy mohla být využita jak v předvolebních kampaních, tak jako součást dlouhodobé komunikace s voliči. Politici se naučili psát krátké příspěvky o své práci a tím zásobovat potenciální voliče materiálem, který dokazoval přínos jejich práce. Zatím největším státníkem, který využívá Twitter, je současný americký prezident Donald Trump. Bez jakékoli nadsázky pak lze hovořit o tom, že Trump i díky sofistikovanému využívání této sociální sítě dokázal získat dostatek voličů pro své zvolení a porazit tak svoji protikandidátku, Hillary Clinton.
Tento případ patří k prvním, kdy sociální síť dokázala ovlivnit výrazně chod dějin, respektive ovlivnila volbu hlavy státu v jedné z nejvýznamnějších zemí světa.
Tento příklad jasně ukazuje, jakým směrem se bude ubírat komunikace a šíření zpráv do budoucna a ovládnutí internetu bude v budoucnu klíčové při tvorbě vlastního renomé. Pokud jste tedy rádi v centru dění zkuste možná místo projíždění obrázků na Instagramu sledovat i Twitter.